FAQ

Je nutné si polykarbonátové desky předem objednat, nebo je máte na skladě?

Všechny typizované tloušťky desek míváme běžně skladem. Je nutné vytvořit objednávku (e-mailem nebo přes e-shop) a my Vám při potvrzení sdělíme termín vyzvednutí. Méně časté typy desek, případně větší množství typizovných desek lze na přání objednat z centrálního skladu.

 

Prodáváte i doplňky k polykarbonátovým deskám?

Ano, doplňky máme běžně na skladě. Můžeme Vám je poslat i poštou.

 

Ještě nemám postavenou pergolu. Můžete mi pomoci s návrhem konstrukce?

Rádi Vám pomůžeme s návrhem. Navrhneme Vám rozměry konstrukce tak, aby bylo vyloučeno nadbytečné řezání a ztráty materiálu, což výrazně sníží cenu krytiny Vaší pergoly. Vyplňte prosím krátký formulář tady (na spodu stránky) a my se Vám ozveme.

 

Je možné při zakoupení upravit rozměry polykarbonátové desky na přání?

Jistě, je to možné. Můžeme Vám polykarbonátové desky naformátovat dle Vašich představ a přání dle objednávky.

 

Co je pro mne při formátování desek výhodnější? Zakoupení typizované desky nebo formátování s příplatkem za prořez?

Při formátování desek na míru jsou dva možné přístupy:

1. Můžete si nechat naformátovat desku přesně na míru s tím, že zaplatíte při formátování 20% z ceny desky navíc = PROŘEZ.

2. Další možností je formátování typizované desky, zbylé část polykarbonátové desky si můžete odnést domů a dále je využít.

Je čistě na Vás, jakým způsobem se rozhodnete, na požádání počítáme obě varianty.

 

Co při formátování znamená PROŘEZ?

Prořezem se rozumí nevyužitelná část polykarbonátové desky vzniklá při formátování.

 

Jaké jsou podmínky pro instalaci polykarbonátových dutinkových desek?

1. sklon střechy min 5° (90 mm/m)

2. maximální délka konstrukce 7000 mm

3. přesah desky max. 100 mm

4. dilatační vrstva mezi deskami 20 mm

5. POZOR! Tepelná dilatace je až 3 mm na 1m desky

 

Jaké jsou podmínky pro instalaci polykarbonátových trapézových desek?

1. sklon střechy min 7° (120 mm/m)

2. maximální délka konstrukce 7000 mm

3. přesah desky max. 100 mm

4. max. vzdálenost příčných podpěr 800 mm

5. POZOR! Tepelná dilatace je až 3 mm na 1m desky

 

Nevím, jakou mám zvolit barvu polykarbonátové desky, můžete mi poradit?

Provedení polykarbonátových desek jsou tři základní: čirá, opál a bronz.

Čirá

Světelná prostupnost: 80% doporučujeme pokud máte posezení orientováno na světové strany sever, východ popřípadě západ pokud je součástí terasy okno a je potřeba maximálního prostupu světla s minimálním zastíněním.

Opál

Světelná prostupnost: 30% doporučujeme pokud máte posezení orientováno na jih - toto barevné provedení při maximální intenzitě slunečních paprsků zajišťuje komfortní posezení a zároveň díky své neprůhlednosti maximální soukromí.

Bronz

Světelná prostupnost: 35% doporučujeme pokud máte posezení orientováno na jih - toto barevné provedení při maximální intenzitě slunečních paprsků zajišťuje komfortní posezení, pod deskou je příjemný chládek i při vysokých teplotách.

 

 

Můžete mi zajistit dopravu objednaných polykarbonátových desek?

Ano dopravu rádi zajistíme. Polykarbonátové desky zasíláme po celé České republice, za 600 Kč bez DPH, při objednávkách nad 15 000 Kč bez DPH máte dopravu ZDARMA.

 

Jaký je rozdíl mezi plexisklem a plným polykarbonátem?

Plný polykarbonát je velice houževnatý a měkký materiál, odolný vůči hrubému mechanickému zacházení. Velice pružný a při silném mechanickém nárazu může dojít maximálně k roztrhnutí nebo poškrábání. Měkkost materiálu se však odráží v možnosti poměrně snadného poškození povrchu materiálu, které je ve většině případů velmi obtížně odstranitelné. Využitelný je například ve výrobě jako bezpečnostní štít strojů, ochranné zastřešení kabin vysokozdvižných vozíků, kryty na bazény, u realizací, kde je riziko zranění o běžné sklo

Plexisklo je tvrdý, pevný, křehký materiál, kdy po velice silném nárazu může dojít až k tříštění jako známe u běžného skla. Nepotřebuje žádnou ochranou vrstvu a po poškrábání jej můžeme opět vyleštit. Nedochází ke zmatnění povrchu. Nevýhodou je jeho rozbitelnost, při nárazu praská a tříští se. Je odolnější vůči poškrábání a UV záření. Využitelný například pro výrobu obchodních tabulí a potravinářských vitrín, detailů interiéru i exteriéru, nebo pro zasklení luxusních pergol

 

Jaký je rozdíl mezi klasickým komůrkovým polykarbonátem a komůrkovým polykarbonátem CLICK 16?

Click 16 je zaklapávací polykarbonátový systém s 10letou zárukou. Je vhodný pro snadnou a rychlou instalaci bez použití přítlačných lišt. Uvnitř komůrek je struktura ledových krystalů, která zajišťuje lepší rozptyl světla a maskuje nečistoty. Desky jsou vždy na vnější straně opatřeny UV filtrem, čímž získávají ochranu proti povětrnostním vlivům. Díky způsobu montáže bez přítlačných lišt spláchne dešťová voda veškeré nečistoty, které by se jinak u lišt držely. Click 16 je vhodný materiál pro rovné tepelně izolační nerozbitné zasklívání přístřešků, teras, altánků, přestřešení parkovacích míst atd.